Život na Slovensku a jeho výhody

  • 08/09/2021

Zaujímajú vás cudzie krajiny? Rozmýšľali ste o začatí nového života alebo založení rodiny v inej krajine? Alebo chcete podnikať v Európe a nemôžete sa rozhodnúť, kde sa Vám to oplatí? Alebo chcete podnikať v Európe a nemôžete sa rozhodnúť, kde sa Vám to oplatí?

Ak je to tak, dovoľte nám ponúknuť Vám Slovenskú republiku.

Slovensko je krásna mladá krajina, ktorá pôvodne bola súčasťou Česko-Slovenska a začala svoju cestu samostatnosti len v roku 1993. Má vlastný slovenský jazyk, ale dá sa tu žiť aj iba s angličtinou, vo väčšine miest budete schopní porozumieť a získať to, čo chcete. Slovenská republika je členom Európskej únie a Schengenského priestoru,. Oficiálnou menou krajiny je EURO. Susednými krajinami sú Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Česká republika a Ukrajina. hlavného mesta Slovenska – Bratislavy, je to len 60 km do Viedne, do Budapešti 170 km a do Prahy 340 km.

Krajina má k dispozícii neskutočný potenciál v rozvoji, veľa možností pre otváranie nového biznisu, startupov, okrem toho je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, ktoré chcú mať pokoj a cítiť sa bezpečne. Celá Slovenská republika sa môže pochváliť nádhernou prírodou a architektúrou so stovkami kaštieľov a zámkov.

Slováci sú väčšinou prijemní ľudia, ktorí za najdôležitejšie považujú rodinu a súkromie, obľubujú šport a počas víkendov a dovoleniek sa snažia ísť von z mesta, do prírody.

Slovenská krajina má nádhernú hornatú prírodu, ktorú tvoria Karpaty s vysokými vrcholmi Tatransko-fatranských pásiem, Slovenským rudohorím, Slovenským stredohorím alebo Beskydami, ktoré sa oplatí navštíviť. Slovensko preslávili aj jaskyne s stalagmitmi a stalaktitmi. Päť z nich má štatút svetového dedičstva UNESCO: Dobšinská ľadová jaskyňa, Domica, Gombasecká jaskyňa, Jasovská jaskyňa a Ochtinská aragonitová jaskyňa.
Slovensko má 8 krajov, sú to Bratislavský kraj, Banskobystrický kraj, Košický kraj, Nitriansky kraj, Prešovský kraj, Trenčiansky kraj, Trnavský kraj, Žilinský kraj. Každý z týchto regiónov má svoje vlastné charakteristiky a v závislosti od Vašich preferencií môžete nájsť región vhodný výlučne pre Vás. Bratislava je hlavné mesto Slovenskej republiky, je teda najrozvinutejším a najväčším mestom na Slovensku, ale keďže idete ďalej na východ, tak sú tieto mestá viac pokojnejšie a bližšie k prírode.

Platená reklama