Prisťahovanie do Bratislavy

  • 03/09/2021

Ako dobre poznáte Bratislavu? Okrem toho, že Bratislava je hlavným mestom Slovenskej republiky, väčšina cudzincov o tomto meste veľa nevie. Poďme Vám teda stručne predstaviť Bratislavu a navrhnúť Vám toto mesto ako dobrú investíciu do vašej budúcnosti.

Bratislava je najväčším mestom na Slovensku.

Z ekonomického hľadiska, Bratislavský región je najrozvinutejším na Slovensku, a to vďaka tomu, že tu sídli väčšina pobočiek zahraničných spoločností, neustále sa zakladajú nové spoločnosti a má perfektné umiestnenie pre obchodovanie so susednými krajinami.

Bratislava taktiež má perfektnú infraštruktúru. Okrem modernej verejnej dopravy, ktorá vytvára rýchle spojenie po celom meste, má aj medzinárodné letisko, vlakové a autobusové stanice.

Bratislava má malé, ale nádherné historické centrum mesta, kde bola v roku 1741 korunovaná Mária Terézia. Rieka Dunaj preteká Bratislavou a na nej bolo postavené moderné mesto, ktoré pripomína Manhattan v New Yorku. V roku 2022 tú budú postavené aj prvé 2 mrakodrapy. V tejto časti mesta sú nehnuteľnosti výnimočne výhodne pre investície, a láka to hlavne cudzincov. Ľudia z Ruska, Spojených arabských emirátov, Veľkej Británie a Nemecka preferujú tu investovať. Každý tu môže nájsť to, o čom sníval, a splniť si svoj sen.

Zo sociálneho hľadiska Bratislava má všetko, čo potrebujete pre komfortný život Vás a Vašej rodiny.

Máte na výber rôzne poisťovne, ktoré Vás zachránia v prípade neočakávanej životnej situácie. Bratislava má veľa kvalitných zdravotníckych zariadení a to štátnych aj súkromných. Vašu bezpečnosť chráni polícia, ktorú bežne nevidíte na uliciach mesta, ale je tam keď ju potrebujete.

Z kultúrneho hľadiska Slováci sa snažia čo najviac navštevovať svoju rodinu, príbuzných a prírodu, a preto vďaka menšiemu počtu ľudí sa počas večerov a víkendov môžete cítiť voľnejšie. Bratislava ponúka veľa kaviarní, reštaurácií, barov a nákupných centier po celom meste. Najobľúbenejšou časťou Bratislavy pre Slovákov a cudzincov je Staré Mesto. Je to historické centrum s fantastickou architektúrou. Ak dávate prednosť prírode, v Bratislave máte prístup do horských parkov, mestských parkov, lesov a Malých Karpát. Okrem toho, kvôli krátkej vzdialenosti, Slováci a cudzinci často navštevujú Rakúsko, napríklad do Viedne sa dostanete za menej ako hodinu.

Nejaká užitočná informácia o živote v Bratislave v roku 2021:

Minimálna mzda/mesiac (brutto)

623 €

Minimálna mzda/hod

3,58 €

Minimálna mzda/mesiac (netto)

508,44 €

Zdravotné poistenie/mesiac

24,92 €

Sociálne poistenie/mesiac

58,56 €

Dni dovolenky (zamestnanci mladší ako 33 rokov)

min. 20 dni

Dni dovolenky (zamestnanci starší ako 33 rokov)

min. 25 dni

Stravné (práca nad 4 hodiny / deň)

V min. hodnote 3.83 €

Zdravotné poisťovne

Union, Dôvera, VšZP

Univerzity (najpopulárnejšie)

• Univerzita Komenského v Bratislave,
• Ekonomická univerzita v Bratislave,
• Slovenská technická univerzita v Bratislave

Náboženstvo (dominantné)

Kresťanstvo (katolicizmus)

 

Po tejto krátkej exkurzii Bratislavou, už považujete toto miesto za dobrú investíciu do Vašej budúcnosti? Ak áno, je to len začiatok, chceli by sme Vám o tom povedať viac a pomôcť Vám pri vytváraní vášho nového života na Slovensku. S nami si budete istí svojou budúcnosťou, a preto vám odporúčame, aby ste nás kontaktovali.

Platená reklama